Opis

Jacht S57 prezentuje to, co najlepsze ze skandynawskiego designu. Przestronny, uniwersalny kadłub sprawdzi się w każdej nieprzewidzianej sytuacji na wodzie. Centralnie umieszczona konsola sternika ułatwi pływanie oraz poruszanie się po pokładzie od rufy aż po dziób. Z poczuciem przestronności idzie w parze bezpieczeństwo – głęboki kokpit oraz wysoka wolna burta zapewniają poczucie spokoju nawet najmłodszym pasażerom. Dostęp do wody nie był nigdy prostszy – szerokie i wygodne schodki umożliwiają swobodne zejście w każdych warunkach, a dodatkowo służą jako schowek na drabinkę, odbijacze i kotwicę. Co więcej, na dziobie znajdziesz wygodną, U-kształtną kanapę, a przestronny pokład może szybko zamienić się w swobodną jadalnię dla 6 osób bądź komfortowy pokład słoneczny. Pod wszystkimi siedzeniami znajdziesz bakisty, które tworzą ogromną przestrzeń do chowania nart, wędek, toreb etc. 

 

 

Kotwice, odbijacze, flagsztok i ski mast posiadają specjalne schowki dodatkowe. Zakres mocy silnika został dopasowany tak, aby jednostka była szybka i bardzo ekonomiczna. Ilość wyposażenia standardowego powali Cię na kolana: sterowanie hydrauliczne, obrotomierze SmartCraft, oświetlenie nawigacyjne, zestaw cumowniczy, poduszki do siedzenia, laminowana podłoga teakowa, farba przeciwporostowa – to tylko jego część. Pakiet Premium pozwoli Ci spersonalizować jeszcze bardziej Twoją łódź i zwiększyć jej komfort. Został stworzony w oparciu o najczęstsze zapytania klientów odnośnie do wyposażenia.

PAKIET PREMIUM

Dodatkowo kupując go, zaoszczędzisz do 15% z kwoty, jaką zapłaciłbyś, kompletując wyposażenie osobno. 

Kluczowe cechy

Zintegrowane bimini

Szybkie otwieranie i zamykanie daszku bimini (cabrio). W razie mocniejszego wiatru czy opadów deszczu można je szybko i wygodnie zapiąć.

Pojemna bakista pod konsolą sternika

Bakista pod kanapą w kokpicie

Pojemna bakista rufowa w której mieści się główny wyłącznik prądu oraz akumulator - poza tym zmieścisz w niej wiele innych rzeczy jak np. sprzęt dla narciarza, wyposażenie motorówki czy codzienny bagaż podręczny.

Łatwy dostęp do wody

Stopnie rufowe oraz drabinka kąpielowa powoduje, że spędzanie wolnego czasu jest jeszcze przyjemniejsze!

Głęboki kokpit

Głęboki kokpit (wysoka wolna burta) gwarantuje bezpieczeństwo dla dzieci i dorosłych podczas siedzenia, czy poruszania się po pokładzie.

Ergonomiczna sterówka

Ergonomiczna sterówka z oprzyrządowaniem, opcjonalnie plotter 7'' Simrad NSS7 evo2 (GPS, Nawigacja, Echosonda), Radio Bluetooth FUSION oraz cyfrowe zegary SmartCraft.

Wszechstronny kokpit

Zmienialny w dziobowy pokład słoneczny.

Wszechstronny kokpit

Zmienialny w miejsce do jedzenia.

Bezpieczne zejście z dziobu

 

Bezpieczne i wygodne zejście z dziobu na ląd czy pomost.

Najwyższej jakości podłoga laminowana

Najwyższej jakości podłoga wykonana z laminatu flexiteek. Podglądowo wrzucone zdjęcie podłogi na zbliżeniu. Proszę zwrócić uwagę na jakość wykonania frezów oraz spasowanie.

Specyfikacja

Długość całkowita 5.73 m
Długość kadłuba 5.65 m
Szerokość całkowita 2.29 m
Prześwit pod mostem 1.68 m
Masa całkowita bez silnika 915 kg
Maksymalna waga silnika 211 kg
Maksymalny załadunek (załoga, wyposażenie, silnik) 700 kg
Długość kolumny silnika XL
Maksymalna moc silnika 150 hp (110 kW)
Zanurzenie kadłuba 0.43 m
Zbiornik z wodą 32 l
Pojemność baku paliwa 110 l
Rodzaj baku paliwa Wbudowany
Wysokość łodzi 2.07 m
Maksymalna ilość osób 6
CE Kategoria projektowa C

Wyposażenie standardowe

Kadłub i pokład

Farba antyporostowa (twardy anti-fouling) | Antifouling paint

Podwodna część kadłuba pomalowana jest specjalną farbą zapobiegającą obrastanie łodzi spowodowane środowiskiem wodnym. W przypadku bardzo zabrudzonego akwenu niestety jest to nieuniknione, natomiast łódź wystarczy pociągnać karcherem - antyfouling znacznie ułatwia czyszczenie.

Klipsy na odbijacze (2 na burtę) | Fender clips (2 per side)

Na krawacie od odbijaczy wystarczy zrobić skrót łańcuchowy i zobaczysz, że ich wieszanie nigdy nie było łatwiejsze i szybsze.

Drabinka kąpielowa (wbudowana) | Swim ladder
Bakista na cumę dziobową & kotwicę | Forward locker for mooring lines and anchor
Podłoga z drewna laminowanego | Laminated teak flooring

Wykonana z laminowanych płyt HPL - odporne na ścieranie, wodę, promienie UV, uderzenia oraz przypadkowe przypalenia (np. papierosem).

Bakisty pod kanapami dziobowymi | Storage under bow berths

Pojemne, wodoszczelne bakisty wraz z uszczelkami oraz odpływami. Każda z drzwiczkami na teleskopowej nóżce.

Materace pokładu dziobowego | Mattresses on bow deck

Wykonane z materiału wodoodpornego Sunbrella są odporne na warunki atmosferyczne oraz zabrudzenia. Należy jednak pamiętać świętą zasadę "jak dbasz, tak masz". Jeśli spodziewasz się ulewy deszczu - zamknij łódkę na noc. To tylko parę minut.

Oznakowanie anti-theft Securmark® | Anti-theft Securmark®

Oznakowanie anty-kradzieżowe. Indywidualny numer łódki przypisywany do numeru HIN kadłuba. Zarejestruj ją za darmo w systemie SecurMark®!

SecurMark® to międzynarodowy system znaczenia łodzi i innych przedmiotów, który działa w Europie, Ameryce oraz Australii. Specjalny, opatentowany sposób znaczenia kadłuba zapewnia jego specjalną identyfikację. Wszystkie informacje o oznaczonym obiekcie oraz jego właścicielu są trzymane w Skandynawskiej bazie SecurMark w Arendalu. Informacje te również rejestrowane są w głównej bazie Securmark AG International w Szwajcarii. Nie daj się złodziejom.

Relingi (uchwyty) | Railings
Bakista na cumy & kotwicę | Locker for mooring lines and anchor

Bakista dedykowana do trzymania kotwicy, która dołączana jest w zestawie - pomieści natomiast też wiele innych rzeczy. Bakista z odpływem.

Oświetlenie nawigacyjne | Navigation lights

Zgodne z MPZZM oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie przepisów żeglugowych na śródlądowych drogach wodnych.
Światła burtowe (lewe czerwone i prawe zielone) o zakresie świecienia 112,5 stopnia. Światło masztowe 360 stopni (barwa biała).

Uchwyt na flagę | Flag holder
Dziobowe uchwyty na napoje | Bow cups and drink holders

Kokpit

Materace kokpitu | Cockpit upholestery
Bakisty pod kanapami w kokpicie | Storage under aft seat
System odpływowy kokpitu | Self-bailing cockpit system

Drożne odpływy umieszczone w strategicznych miejscach usuwają wodę z pokładu odprowadzając ją za burtę, żadnych kałuż na pokładzie!

Sterówka

Siedzenia sternika oraz pasażerów | Pilot and passengers seats
12V gniazdo ładowania | 12V socket
Sportowa kierownica | Sport steering wheel
Uchwyty na kubki | Cup holders

Elektronika i mechanika

Elektryczne pompy zęzowe | Electric bilge pumps

Pompy zęzowe umieszczone w zęzie dziobowej oraz zęzie rufowej.

Instalacja jednoakumulatorowa | Electrical installation for one battery

Z głównym wyłącznikiem prądu oraz bezpiecznikami. Instalacja nie zawiera akumulatorów w cenie. 

Battery not included!

Dokumenty, certyfikaty, kluczyki, instrukcje | Documents, certificates, boat keys, manuals

W komplecie dostajesz duży, zapakowany fabrycznie karton przypisany do numeru HIN kadłuba. W środku znajdziesz:

 • Wszelkie certyfikaty i zaświadczenia,
 • Instrukcje obsługi jachtu, elektroniki, osprzętu,
 • Komplet kluczyków do stacyjki wraz ze zrywką bezpieczeństwa,
 • Kluczyki do otwierania wlewów np. wody, paliwa,
 • Dokumenty rejestracji SecurMark,
 • Schemat sieci elektrycznej.

 

 

Gaśnica | Fire extinguisher

Gaśnica 2kg proszkowa ABC. Pamiętaj, że jednostkę należy wyposażyć w odpowiednią ilość gaśnic w zalezności od długości jednostki oraz mocy silnika. Odpowiednie regulacje znajdziesz w przepisach miejscowych obowiązujących na danym akwenie.

Osprzęt silnikowy Mercury (manetka topowa) | Engine Mercury rigging (top mount contol box)

Wszelkie kable, cięgna, połączenia zotają położone na etapie produkcyjnym w stoczni.

Bezpieczniki automatyczne | Automatic fuses

Listwa z bezpiecznikami automatycznymi, które nie przepalają się a wyskakują - należy je tylko wcisnąć. Rozwiązanie to najcześciej stosowane jest w samolotach, gdzie nie ma czasu na szukanie oraz wymianę przepalonych bezpieczników.

Dodatki

Vessel View MOBILE - iOS, Android | Vessel View MOBILE - iOS, Android

Aplikacja na smartfona / tablet GRATIS.

Dostępna na smartfony i tablety Android oraz iOS aplikacja Mercury VesselView Mobile, zapewnia natychmiastowy przesył cyfrowych danych z systemu SmartCraft łodzi wprost na urządzenie mobilne. Produkt jest kompatybilny ze wszystkimi silnikami Mercury 40 KM i większymi, współpracującymi z systemem SmartCraft, yprodukowanymi po 2003 roku. Jeden moduł obsługuj nawet poczwórną instalację silników.

Vessel View Mobile powoduje, że dzień na wodzie staje się łatwiejszy, bezpieczniejszy i pełniejszy w wiedzę. Podłącz swój telefon do sieci SmartCraft® Bluetooth. Uzyskaj dostęp do takich parametrów silnika jak: motogodziny, spalanie paliwa, temperatura wody, napięcie akumulatorów, obroty silnika itd. (paramentry widoczne są w zależności od silnika). Otrzymaj kody błędów diagnostycznych w razie awarii silnika z pełnym opisiem i informacjami - bezpieczeństwo na wodzie przede wszystkim. Zarządzanie paliwem zapewnia w pełni użyteczne infomacje takie jak pozostałe paliwo, czas i dystans do pustego baku w momencie kiedy użytkownik notuje tankowanie przez aplikację. 

Otrzymuj powiadomienia o nadchodzącym przeglądzie oraz dostęp do historycznych wpisów, maksymalnych prędkości, osiągów, obrotów silnika. Mercury Marine Vessel View Mobile dodatkowo dostarcza użytkownikowi aplikację komputerową (web) wraz z kontem, które daje możliwość połączenia się z najbliższym dealerem / serwisem, który zobaczy jeszcze więcej informacji na temat Twojego silnika. 

https://www.youtube.com/watch?v=RkHadq7l3sg

https://www.youtube.com/watch?v=hpd_qpQKiqA

https://www.youtube.com/watch?v=d3EJlNz4btU

 

Plandeki & Zadaszenie

Plandeka na konsolę | Console cover
Plandeki siedzeń sternika i pasażera | Skipper and passenger seat covers

Osprzęt silnikowy (zaburtowe)

Separator wody od paliwa (filtr) | Fuel filter with water separator
Cyfrowe zegary Mercury & Hydrauliczne sterowanie | Mercury digital gauges & hydraulic steering

Wyposażenie dodatkowe

Pakiety & Edycje

Pakiet Premium | Premium Pack

Zawiera: Pakiet elektroniczny, maszt narciarza, prysznic w kokpicie, chłodzony schowek, oświetlenie LED kokpitu. 

Pakiet Elektroniczny | Electronic Pack

Zawiera: Nawigacja 7'', Stereo głośniki bluetooth, DAB przetwornik radia, Vessel View LINK.

Kadłub i pokład

Kolor burt (złoty brąz / chłodny beż) | Hull color (gold and beige)
Prysznic w kokpicie | Cockpit shower
Podłoga z pokładem Flexi-teek 2G | Flexiteek 2G flooring

Dlaczego "Flexiteek"?

 • Wygląda jak prawdziwy wysokiej jakości teak.
 • Flexiteek do złudzenia przypomina swoim wyglądem drewno.
 • Zawsze wygląda tak samo.
 • Flexiteek nie zmienia koloru podczas użytkowania. Nie powstają na nim przebarwienia.
 • Łatwy w utrzymaniu.
 • Flexiteek nie wymaga skomplikowanej konserwacji, jest odporny na warunki atmosferyczne. Do czyszczenia wystarczy płyn do mycia naczyń.
 • Posiada naturalne właściwości antypoślizgowe (test ASTM D45 8-91) Nawet przy mokrej powierzchni Flexiteek zapewnia doskonałą przyczepność.
 • Odporny na promieniowanie UV (test ASTM G 154 00)
 • Wycisza odgłos chodzenia po pokładzie.
 • Niepalny (test AS/NZS 3837)
 • Ekologiczny. Flexiteek zrobiony jest z przerobionych odpadów plastikowych.
 • Grubość Flexiteeku to 5mm.
 • Flexiteek jest bardzo elastyczny i łatwo do położyć nawet na skomplikowanych powierzchniach.
Maszt narciarza | Ski mast

Fabryczny maszt umożliwiający holowanie narciarza lub koła (tuby) za motorówką. Posiada homologację na 300kg uciągu oraz specjalne wytłoczenie do zamocowania liny holowniczej. (Pamiętaj o specjalnych uprawnieniach!).

Dziobowy pokład słoneczny & stolik dziobowy | Bow sunlounge & bow table

Kokpit

12V chłodzony schowek | 12V cool box

Schowek renomowanej Kanadyjskiej firmy, posiada podłączenie do gniazdka 12V, wentylator oraz radiator.

Candaian premium brand cool box working on 12V with fan.

Oświetlenie LED kokpitu (pakiet) | LED cockpit lights (pack)

Sterówka

Nawigacja / Echosonda 7'' SIMRAD NSS Evo3 Wi-Fi (pakiet) | Chartplotter 7" SIMRAD NSS evo3 Wi-Fi (pack)

Najnowszy model nawigacji morskiej NSS EVO3. Posiada kolorowy, wielodotykowy ekran pojemnościowy, echosondę wraz z przetwornikiem. NSS EVO3 zawiera wbudowane GoFree® Wi-Fi, prawdziwy dwukanałowy sonar CHIRP oraz o wiele więcej.

Nawiguj, przejmuj kontrolę i ciesz się bezprecedensowym poziomem wbudowanych funkcjonalności NSS EVO3. Wyświetlac HD SolarMAX™ posiada technologię, która zapewnia czystość obrazu i ultra-szeroki kąt widzenia. Wyświetlacz działa we wszystkich warunkach pogodowych, nawet podczas esktremalnego deszczu. 

  

 • Szerokokątny SolarMAX™ HD wyświetlacz z renderowaniem prwawdziwych kolorów
 • Pewna kontrola we wszystkich warunkach - przełączaj się pomiędzy wielodotykowym ekranem a panelem sterowania z joystickiem
 • Wbudowana echosonda wraz z sonarem dwukanałowym CHIRP, ForwardScan® sonar oraz obrazowaniem StructureScan® HD
 • Wbudowane GoFree™ Wi-Fi pozwala ściągać mapy, aplikacje i oprogramowanie. Zapewnia też kontrolę z poziomu tabletu / smartfona
 • Prostsze planowanie tras dzięki technologii TripIntel™

  

https://youtu.be/K4MEsBtnf7I

DAB - Przetwornik stereo do radia z anteną (pakiet) | DAB kit for stereo (pack)
Stereo FUSION Bluetooth & Głośniki (pakiet) | Stereo FUSION Bluetooth with speakers (pack)

SIMRAD MS-RA70N oraz wydajne głośniki FUSION MARINE. Posiada przetwornik bluetooth, wejście USB oraz aplikację na telefon i tablet FUSION LINK.

Żródła: AM / FM / USB / AUX / Iphone / Android / Bluetooth / DAB+ gotowe

MS-RA70N, Najsmuklesze radio marine stereo FUSION z niesamowitą ilością funkcjonalności. 

Cechy:

 

 • A2DP Bluetooth Audio streamowanie muzyki z FUNSION-LINK aplikacją
 • AM / FM radio antena
 • USB MP3 odtwarzanie ze wsparciem dla Apple iAP2 i Android AOA muzyki
 • IPx7 certyfikat wodoodporności wraz z zagiętym optycznie wyświetlaczem
 • Certyfikat gotowości dla NMEA 2000
 • 2 strefy dźwięku, sterowane osobno.
Vessel View LINK (pakiet) | Vessel View LINK (pack)

Wyświetla wszelkie informacje oraz dane z łodzi, silnika / silników na ekranie chartplottera GPS.

Elektronika i mechanika

Mercury TDS - (System Anty Złodziej) | Mercury TDS - (antitheft system)
Activ Trim - Mercury

ACTIVE TRIM – Oparty na GPS system automatycznego trymowania silnika, czyli łódz w "automacie".

ACTIVE TRIM jest zaprojektowany tak, aby spełniać oczekiwania zarówno początkujących jak i doświadczonych sterników. Upraszcza obsługę, poprawia osiągi i co ważne zmniejsza zużycie paliwa aż do 54%. Nawet ten, kto dopiero rozpoczyna swoją motorowodną przygodę dzięki ACTIVE TRIM od razu jest w stanie bez trudu odpowiednio trymować silnik. Doświadczony sternik nie musi już monitorować i zmieniać pozycji trymu wraz ze zmianą warunków, prędkości czy w zakrętach.

ACTIVE TRIM jest kompatybilny z czterosuwowymi, zaburtowymi silnikami MERCURY w przedziale mocy od 40 do 400 KM. Można go również stosować do silników dwusuwowych i stacjonarnych MERCURY, które działają z systemem SmartCraft.

Ten, kto chce wycisnąć z łódki ostatni węzeł może łatwo przejść w tryb manualnego trymowania. Oczywiście ACTIVE TRIME można w każdej chwili ponownie włączyć.

Dodatki

Zestaw cumowniczy z logo (odbijacze z pokrowcami, cumy) | Mooring kit

Dla łodzi do 7 metrów zawiera:

 • 4 czarne odbijacze (53*13 cm) z brandowanymi czarnymi pokrowcami
 • 4 linki do odbijaczy 1,5 m x 8 mm
 • 4 cumy z pętlą 7 m x 12 mm

Dla łodzi powyżej 7 metrów:

 • 6 czarnych odbijaczy (61*16 cm) z brandowanymi czarnymi pokrowcami
 • 6 linek do odbijaczy 2m x 10 mm
 • 4 cumy z pętlą 9 m x 14 mm

Plandeki & Zadaszenie

Chowany daszek bimini z burtami (zamykany) | Bimini with enclosure

Rysunek techniczny

Rysunek techniczny S57
 1. Stopnie rufowe pod którymi znajdują się bakisty oraz chowana drabinka kąpielowa. Ziemieścisz tam odbijacze, kotwicę, cumy etc. Bakisty wodoszczelne z odpływem

 2. Schowek na daszek cabrio (bimini), światło masztowe nawigacyjne oraz maszt narciarza

 3. Kanapa rufowa z bakistą

 4. Najlepsza w swojej klasie konsola sternika. Z ergonimiczną sterówką oraz ogromną bakistą pod spodem. Żadna łódź w tych rozmiarach nie da Ci takich rozwiązań. Również kanapa do siedzenia

 5. Bakisty pod siedzeniami dziobowymi oraz forpik (schowek dziobowy) na kotwicę, odbijacze, cumy. Bakista z odpływem
Rysunek techniczny S57

Trzy schematy kadłuba:

 1. Łódź do cruisingu

 2. Rozłożony dziobowy pokład słoneczny

 3. Rozłożony stolik z drewna teakowego